Jau 20 metų ***** Kasdien ***** Vežame ***** Keleivius ir siuntas

Pušų spyglių ir mandarinų kvapas, krūva dovanų po eglute, putojantis šampanas ant turtingo šventinio stalo ir įspūdingi fejerverkai... Taip naujuosius sutinka Lietuvoje. O kaip Anglijoje? Ar jie taip pat švenčia ir myli Naujus metus kaip mes?

Šokiai iki nukritimo ir bučiniai po amalu

Daugeliui britų Naujųjų Metų šventė yra geras Kalėdų tęsinys. Visur organizuojami triukšmingi jaunimo vakarėliai, diskotekos. Dideliuose plotuose galite pamatyti masines eitynes ir paradus. Visi naktį dirba šokių salės su gyva muzika ir šimtai įkaitusių nuo alkoholio žmonių šoka, tarsi paskutinį kartą savo gyvenime.
Šimtai įsimylėjėlių porelių, slepiasi po amalu ir bučiuojasi. Sena tradicija sako, jog tai padarius ir sekančiais metai nepraeis meilė ir pora neišsiskirs. Tačiau kad linksmybės galioja visiem, negalima pasakyti. Kaip kurie eina miegoti dar prieš vidurnaktį. Kitiems normalu žiūrėti televizorių geriant alų.
Tai yra todėl kad Kalėdos Anglijoje kur kas svarbesnė šventė. Būtent jos išvakarėse puošiama eglutė ir laukiamas Kalėdų senelis su dideliu maišu dovanų. Tuo tarpu nauji metai maloni bet nebūtina šventė.

Dekoro, dovanos, tradiciniai patiekalai

Kaip nors išskirtinai Naujų metų proga britai savo namų nepuošia. Galų gale, namus vis dar puošia Kalėdų pušų ir gebenės vainikai, žvakės, žaislai ir Biblijos simboliai. Gražios eglės matoma ne tik iš pastatų langų, jos yra įrengtos kiekvienoje viešoje vietoje. Gatvės apšviestos, daug šviesos visur.
Bet puraus sniego antklodė Naujų metų naktį retenybė. Dėl klimato gruodį - sausį, labiau būdingas lietingas, vėjuotas oras. Todėl švęsti Naujuosius metus Anglijoje su paltu ir skėčiu.
Net šalta dulksna negali sugadinti geros nuotaikos. Tas, kuris bijo blogų oro sąlygų tirpsta namų židinys, tiesia staltieses ir šaukia svečius. Tradicinis Naujametiniai patiekalas laikomas kalakutas, keptos bulvės, kvapnus kepsniai, mėsos ir obuolių pyragas, saldus desertas. Upėmis teka punčas.
Tose vietose, kur organizuojami jaunimo vakarėliai ir šokiai, pateikiamas "švediškas stalas" su užkandžiais, sumuštiniais ir alkoholiniais gėrimais, skirtų kiekvieno skoniui.
Dideles ir brangias dovanas priimta dovanoti per Kalėdas, per Naujuosius metus žmonės linkę dovanoti tik simboliškas dovanas.

Kalėdų papročiai

Eidami į Svečius žmonės kartu su savimi pasiima anglies iš savo židinio ir atėję į svečius ją įmeta į židinį, tokiu būdu namai susiejami šiluma ir draugyste.
Be to, manoma, jog yra geras ženklas, kai pirmasis svečias atvyko - trumpaplaukis tamsus vyras. Juo visada visi labai džiaugiasi. Su pirmu dūžiu išgirstu per televiziją ar per radiją svečiai skuba atidaryti užpakalines duris tam, kad išlydėti senus metus, o išgirdus paskutinį dūžį jau skubama atidaryti paradines duris ir įleisti Naujus metus. Londono gyventojai taip pat turi tradiciją švęsti Naujus metus Trafalgaro aikštėja. Šią tradiciją mėgsta tiek jaunimas tiek vyresnio amžiaus gyventojai.

Laiko pradžia ir pelninga prekybos

Anglijoje nuo sausio 1 d. priimta planuoti bet kokius gyvenimo pokyčius. Vieni nori sublogti, kiti sustambėti. Vieni išsilaikyti teisias, kiti nusipirkti namą. Tegul entuziazmas ir uolumas kartais praeina greitai, bet visada yra galimybė atidėti savo planus iki kitų metų.
Reikėtų nepamiršti ir tai tai, jog šventiniu metu parduotuvėse geriausios akcijos ir nuolaidos nemaža dalis britų šiuo metu šturmuoja parduotuves siekdami įsigyti pačiom palankiausiomis sąlygomis.

Naujieji metai ir jaunieji britai

Mažieji britai taip kaip ir Jų tėvai daugiau laukia Kalėdų. Jie rašo laiškus Kalėdų seneliui, dar Kalėdų papuošimus ir kepa sausainius. Per naujus metus vaikai ramiai miega savo lovose.
Nors per naujuosius vaikai miega, tačiau jie laukia sausio 1 dienos. Sausio pirmą vyksta įvairūs pasirodymai cirkas, gatvės prekyba su žaislais. Sausio pradžia mažiesiems britams tarsi Kalėdų pratęsimas.

 

Kasdien patogiais mikroautobusais ir autobusais vežame keleivius iš Lietuvos į Angliją, Airiją, Škotiją, Vokietiją, Belgiją, Olandiją, Daniją, Norvegiją, Šveicariją, Švediją, Prancūziją, Ispaniją.
Galite kreiptis šiais tel: +445601564237, 8-60604347. Skype: bilietukai

 


Užsakyk nemokamą skambutį

Perskambinsime per 3 min į bet kurios šalies telefono numerį nemokamai.

nemokamas skambutis

Artimiausios kelionės

į Angliją (Lietuva - Anglija)

• Rugsėjo 28, trečiadienį, šiandien
• Rugsėjo 29, ketvirtadienį, rytoj
• Rugsėjo 30, penktadienį, poryt

iš Anglijos (Anglija - Lietuva)

• Rugsėjo 28, trečiadienį, šiandien
• Rugsėjo 29, ketvirtadienį, rytoj
• Rugsėjo 30, penktadienį, poryt

Lik su mumis!

FacebookSkambink kasdien nuo 800 iki 2200 val. bet kuriuo klausimu

 

Tel: +370 606 04347

Tel: +4456 0156 4237

skypeBILIETUKAI

Perskambinsime per 3 min į bet kurios šalies
telefono numerį nemokamai

Keleivių pervežimo kaina nuo 75 (nuo 60 £)

 

Savaitės dienos

Į Londoną / iš Londono

Į kitus Anglijos

miestus nuo

Pirmadienis 90 / iš 70 £ 90 / iš 70 £
Antradienis 90 / iš 70 £ 90 / iš 70 £
Trečiadienis 90 / iš 70 £ 90 / iš 70 £
Ketvirtadienis 75 / iš 70 £ 75 / iš 70 £
Penktadienis 90 / iš 70 £ 90 / iš 70 £
Šeštadienis 90 / iš 70 £ 90 / iš 70 £
Sekmadienis 90 / iš 60 £ 90 / iš 60 £

Siuntų pervežimo kaina nuo 20 (nuo 15 £)