Jau 20 metų ***** Kasdien ***** Vežame ***** Keleivius ir siuntas

Anglijos lietuviams vis dar svarbūs klausimai yra apie privalomąjį sveikatos draudimą ir deklaraciją išvykus iš Lietuvos. Emigrantams neduoda ramybės tai, ar bus priskaičiuoti mokesčiai už sveikatos draudimą, jei išvyksti bei kokia tvarka galioja norint deklaruoti savo išvažiavimą.

Gyventojų registro tarnybos vedėjas teigia, jog deklaracijos galioja nuo jos pateikimo dienos, todėl atgaline data deklaravimo negali būti. Reikėtų tuo pasirūpinti iš anksto, nes laiko atgal neatsuksite.
Deklaraciją apie išvykimą iš Lietuvos galima pateikti per Lietuvos Respublikos konsulines įstaigas užsienyje, internetu, jei asmuo naudoja elektroninį parašą arba lietuvišką internetinę bankininkystę, arba seniūnijoje (savivaldybėje), sugrįžus į Lietuvą. Visos deklaracijos pateikiamos asmeniškai. Vaikų deklaracija turi pateikti tas tėvas ar mama su kuriuo gyvena vaikas.
Ar deklaracija apie išvykimą yra pateikta galima patikrinti Gyventojų registre arba elektroniniu būdu. Nedeklaravus išvykimo reikia mokėti 27 € per mėnesį.
Prieš keletą metų pradėjus kontroliuoti privalomąjį sveikatos draudimą, visi suskubo deklaruoti savo išvykimą. Dauguma šiuo metu jau žino, jog norint išvengti sveikatos mokesčio, privaloma deklaruoti išvažiavimą iš Lietuvos.
Lietuvoje savarankiškai draustis sveikatos draudimu ir kas mėnesį mokėti PSD įmokas privalo nuolat Lietuvoje gyvenantys asmenys, kurie nepatenka į draudžiamųjų valstybės lėšomis sąrašą. Valstybės lėšomis PSD draudžiamųjų grupei, kuriai nereikia mokėti įmokų, priklauso vaikai, moksleiviai, dieninių skyrių studentai, darbo biržoje įsiregistravę bedarbiai, asmenys, turintys būtinąjį valstybinio socialinio pensijų draudimo stažą pensijai gauti, neįgalieji, jei jie neturi pajamų, nuo kurių skaičiuojamos sveikatos draudimo įmokos. Nuo 2015 m. sausio 1 d. įvedus eurą, savarankiškai besidraudžiantys asmenys privalo kas mėnesį mokėti 27 € dydžio PSD įmokas.
LR gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymas numato prievolę asmenims, kurie išvyksta iš Lietuvos ilgesniam kaip 6 mėnesių laikotarpiui, Gyventojų Registre deklaruoti išvykimą. Deklaravus pakeitimą, nuo deklaruotos išvykimo datos asmuo nelaikomas nuolat Lietuvoje gyvenančiu ir, atitinkamai, jam nėra prievolės Lietuvoje savarankiškai draustis sveikatos draudimu.

Ką reikia žinoti gyvenantiems užsienyje?

Jeigu deklaracija nepateikta, o gyvenamoji vieta nurodyta Lietuvoje, tuomet privaloma draustis sveikatos draudimu. Jeigu asmuo dirba Anglijoje ir ten yra draudžiamas socialiniu draudimu, tai Lietuvoje PSD įmokų mokėti nereikia.
Asmenims, kurie VMI duomenimis nėra drausti PSD, skolos automatiškai nėra skaičiuojamos, kadangi asmuo gali būti išvykęs iš Lietuvos ir tuo laikotarpiu gali būti draudžiamas sveikatos draudimu užsienio valstybėje, o VMI tokių duomenų neturi.
Pabrėžiama, kad dirbantiems pas darbdavius ar per agentūras Anglijoje, jokių problemų dėl PSD įmokų neturėtų kilti.
Pagrindinis reikalavimas, jog nereikėtų mokėti PSD įmokų, yra įrodyti, kad dirbi ir esi draustas kitoje Europos Sąjungos valstybėje, savarankiškai dirbantiems JK asmenims užtektų pateikti pažymą, kad mokamos socialinio draudimo įmokos.

Kasdien teikiame transporto paslaugas iš Lietuvos į visas Europos šalis. Vežame keleivius ir siuntas, traluojame automobilius, gabename įvairius krovinius. Kontaktai: +445601564237, 8-60604347. Skype: bilietukai


Užsakyk nemokamą skambutį

Perskambinsime per 3 min į bet kurios šalies telefono numerį nemokamai.

nemokamas skambutis

Artimiausios kelionės

į Angliją (Lietuva - Anglija)

• Birželio 27, pirmadienį, šiandien
• Birželio 28, antradienį, rytoj
• Birželio 29, trečiadienį, poryt

iš Anglijos (Anglija - Lietuva)

• Birželio 27, pirmadienį, šiandien
• Birželio 28, antradienį, rytoj
• Birželio 29, trečiadienį, poryt

Lik su mumis!

FacebookSkambink kasdien nuo 8 00 iki 22 00 val. bet kuriuo klausimu

Tel: +370 606 04347

Tel: +4456 0156 4237

skype BILIETUKAI

Perskambinsime per 3 min į bet kurios šalies
telefono numerį nemokamai

Keleivių pervežimo kaina nuo 75 (nuo 60 £)

Savaitės dienos

Į Londoną / iš Londono

Į kitus Anglijos

miestus nuo

Pirmadienis 90 / iš 70 £ 90 / iš 70 £
Antradienis 90 / iš 70 £ 90 / iš 70 £
Trečiadienis 90 / iš 70 £ 90 / iš 70 £
Ketvirtadienis 75 / iš 70 £ 75 / iš 70 £
Penktadienis 90 / iš 70 £ 90 / iš 70 £
Šeštadienis 90 / iš 70 £ 90 / iš 70 £
Sekmadienis 90 / iš 60 £ 90 / iš 60 £

Siuntų pervežimo kaina nuo 20 (nuo 15 £)