Jau 18 metų ***** Kasdien ***** Vežame ***** Keleivius ir siuntas

Krašto apsaugos ministerija jau skelbia savo planus, kokiu būdu bus pakviesti jaunuoliai į privalomąją pradinę karo tarnybą. Visi siūlymai buvo pristatyti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete.

Pirmieji šaukimai prasidės jau nuo gegužės 11 dienos, o visi pakviesti jaunuoliai dalinius privalės pasiekti rugpjūčio 24 dieną.

Kaip siūlo Krašto apsaugos ministerija, šauktiniams reikėtų mokėti po 138 eurus per mėnesį ir dar po 100 eurų kaupti išmokai pabaigus tarnybą, bet atsisakyti įvairiausių išmokų už komunalines paslaugas.

Kol kas išmoka siekia tik 38 eurus per mėnesį, taip pat galima skirti dar 38 eurus už pavyzdingą elgesį tarnyboje, kompensuoti dalį pajamų už šilumą ar būsto išlaidas. Todėl krašto apsaugos ministro teigimu, reikėtų geriau visas šias išlaidas sudėti į vieną paketą, o ne skaidyti dalimis. Taip asmuo galės jas naudoti ten, kur jam reikia. Išanalizavs visas išmokas, suma jau siekia apie 7 šimtus eurų. Todėl siūloma palikti tik vaiko išmokas ir valstybinį socialinį draudimą.

Bausmės geriantiems ir pasikeitimai dėl studijų kompensavimo

Kaip numatyta šiuo metu, atlikusiems privalomąją pradinę karo tarnybą galima kompensuoti iki 50 proc. faktinės studijų kainos. Tokios kompensacijos pasiekia tik tuos, kurie pagal savo mokymosi rezultatus yra įstoję į valstybės neapmokamą studijų vietą. Gerai besimokantieji ir baigę studijas už valstybės lėšas negauna nieko. Todėl siūloma šią tvarką pakeisti.

Yra siūlymų paimti pinigus ir padalinti ne tik tiems, kurie ateina į mokamas vietas, bet visiems. Sukaupti tokį kaupiamąjį fondą. Taip bus skatinama, kad reikia tarnauti tvarkingai. Nes šiuo metu, pavartojusiems alkoholį šauktiniams nėra realių bausmių, tiesiog gali grėsti išmetimas iš tarnybos, o kai kurie tik šito ir siekia.

J. Oleko teigimu, pinigai šauktiniui leistų nustatyti mechanizmą, kad išmoka gali būti sumažinama už konkrečius nusižengimus.

Panašus principas būtų taikomas ir profesinės karo tarnybos kariams.

Taip pat norima, jog atsirastų galimybė šauktiniams, atlikusiems privalomąją pradinę karo tarnybą, patekti į universitetus pagal kvotas - tokia galimybė būtų bent jau tiems, kurie praeitų minimalią aukštosios mokyklos nustatytą kartelę.

Šaukiamųjų sąraše neturėtų būti studentų

Svarstoma keisti Karo prievolės įstatymą taip, kad karo prievolei būtų šaukiami jaunuoliai nuo 19 iki 26 metų, tačiau dingtų nuostata apie baigusius aukštąjį mokslą, kurie dabar galėtų būti šaukiami iki 38 metų. Savanoriškai pradinę privalomąją karo tarnybą galėtų atlikti žmonės nuo 18 iki 38 metų, įskaitant ir moteris.
Dar siūloma naujiena, kad į sąrašą turėtų patekti tik tie, kurie baigę studijas arba jų dar nepradėjo.
Šiuo metu 19-26 metų jaunuolių Lietuvoje yra 180 tūkst., tačiau į šį skaičių įskaičiuotos merginos. Be jų, bendras kiekis siekia apie 90 tūkst. Atmetus studijuojančius, liks apie 45 tūkst, kurie bus šaukiami. Iš viso kasmet planuojama pašaukti apie 3,5 tūkst. jaunuolių pirmenybę teikiant savanoriams.

Regioniniai šauktinių sąrašai

Vykusiame posėdyje buvo pristatyta tvarka, kaip bus sudarinėjami šauktinių sąrašai. Pirmiausia bus sudaromas sąrašas A - tai yra bendras einamųjų karo prievolininkų sąrašas, į kurį iš Karo prievolės registro pakliūtų visi karo prievolininkai, kurie neturi jokių atidėjimo priežasčių. Tą pačią dieną sudaromas sąrašas B, kuris išskaidomas į 6 regionus. Sąrašo A ir B sudarymą stebės visuomenės atstovai. Iš sąrašo A į B jaunuoliai patenktų pagal gyvenamą vietą ir specialią formulę.
Regionuose specialiai sudarytos komisijos tikrins sveikatą, vertins, ar nėra individualių atidėjimo priežasčių.
Toliau bus sudaromas C sąrašas, į kurį įeina savanoriai. O sąraše D atsidurs šauktiniai iš sąrašų C ir B: pirmiau savanoriai, toliau tinkami karo prievolininkai.

Emigrantai privalo pranešti apie savo gyvenamą vietą

Visi emigrantai išvykę iš Lietuvos ilgiau nei pusę metų, pruvalės informuoti karo prievolės administruojančią įstaigą apie savo buvimo vietą. To nepadariusiems grės administracinė atsakomybė. Taip pat skelbiama, jog tais atvejais, kai jaunuoliai Lietuvoje bus nepasiekiami, pranešimas apie jų šaukimą bus įteikiamas darbdaviui.

Neketinama kviesti tarnybon už bet kokius tyčinius nusikaltimus teistų asmenų ir atlikusių realią laisvės atėmimo bausmę. Ministerija taip pat nemano, kad reiktų pirmenybę kviečiant į šauktinius teikti bedarbiams.

Kada galima atidėti karo tarnybą

Atidėjimas būtų taikomas moksleiviams, aukštųjų mokyklų studentams, Seimo, Vyriausybės, Europos Parlamento ir savivaldybių tarybų nariams, teisėjams, prokurorams, vidaus tarnybos sistemos, Kalėjimų departamento, taip pat Valstybės saugumo departamento, Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams, įtariamiems ir kaltinamiems baudžiamajame procese ar atliekantiems bausmę.

Tarnyba atidedama ir tiems, kurie vieni augina nepilnametį vaiką arba jeigu jiems suteiktos atostogos vaikui prižiūrėti, kol vaikui sueis treji metai. Tai taikoma ir nėščiosioms, pateikusioms medicinos pažymą apie nėštumą (tačiau moterys šaukiamos tik savanoriškai), vieninteliems neįgalaus ar ribotai veiksnaus asmens globėjams. Siūloma, kad į šauktinius nereikėtų eiti vieninteliam darbingam šeimos maitintojui, žmogui, kurio šeimoje auga du ir daugiau vaikų iki 18 metų, kad tarnauti netektų žmonos nėštumo ir gimdymo atostogų metu. Atidėti tarnybą būtų galima ir tiems, kurie turi išskirtinių gabumų ir laimėjimų mokslo, meno, sporto ar kitoje srityje, garsina Lietuvos vardą ar yra ūkininkai.

Kas bus atleidžiami nuo tarnybos

Nuo pradinės privalomosios karo tarnybos atleidžiami neveiksnūs, riboto veiksnumo asmenys, neįgalieji, žmonės, netinkami dėl medicininių priežasčių, perkeltieji į dimisiją, pagrindinio karinio parengtumo neįgiję asmenys, kai jiems sukanka 55 metai, o baigę aukštojoje mokykloje medicinos, slaugos ar akušerijos studijų programas - kai jiems sukanka 60 metų, moterys, išskyrus savanores, bei tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų dvasininkai.

 

Kiekvieną dieną vežame keleivius Lietuva - Anglija - Lietuva. Taip vykstame ir į kitus Europos miestus. Dirbame 7 dienas per savaitę. Tel: +445601564237, 8-60604347. Skype: bilietukai

 


Užsakyk nemokamą skambutį

Perskambinsime per 3 min į bet kurios šalies telefono numerį nemokamai.

nemokamas skambutis

Artimiausios kelionės

į Angliją (Lietuva - Anglija)

• Gegužės 27, trečiadienį, šiandien
• Gegužės 28, ketvirtadienį, rytoj
• Gegužės 29, penktadienį, poryt

iš Anglijos (Anglija - Lietuva)

• Gegužės 27, trečiadienį, šiandien
• Gegužės 28, ketvirtadienį, rytoj
• Gegužės 29, penktadienį, poryt

Lik su mumis!

FacebookSkambink kasdien nuo 800 iki 2200 val. bet kuriuo klausimu

 

Tel: +370 606 04347

Tel: +4456 0156 4237

skypeBILIETUKAI

Perskambinsime per 3 min į bet kurios šalies
telefono numerį nemokamai

Keleivių pervežimo kaina nuo 75 (nuo 60 £)

 

Savaitės dienos

Į Londoną / iš Londono

Į kitus Anglijos

miestus nuo

Pirmadienis 90 / iš 70 £ 90 / iš 70 £
Antradienis 90 / iš 70 £ 90 / iš 70 £
Trečiadienis 90 / iš 70 £ 90 / iš 70 £
Ketvirtadienis 75 / iš 70 £ 75 / iš 70 £
Penktadienis 90 / iš 70 £ 90 / iš 70 £
Šeštadienis 90 / iš 70 £ 90 / iš 70 £
Sekmadienis 90 / iš 60 £ 90 / iš 60 £

Siuntų pervežimo kaina nuo 20 (nuo 15 £)